Sok z natki pietruszki i cytryny to uderzająca dawka witaminy C oraz karotenu. Wypijając taki sok zadbasz o układ nerwowy, dostarczając dużą dawkę chlorofilu oraz wspomożesz organizm w zwalczaniu wolnych rodników i bakterii. Picie soku poprawia przemianę materii oraz trawienie a także dzięki dostarczaniu do organizmu wapnia, magnezu, potasu i żelaza pozytywnie wpływa na układ krążenia. Flawonoidy znajdujące się w soku z cytryny działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo oraz obniżają poziom cholesterolu.

Sok z natki pietruszki i cytryny

Składniki na „shoty” dla dwóch osób:

  • 2 pęczki świeżej natki pietruszki
  • 1 średniej wielkości cytryna

Przygotowanie:

Z natki pietruszki odetnij grubsze łodyżki. Umyj natkę dokładnie pod bieżącą wodą. Obierz cytrynę ze skórki i pokrój w ćwiartki.

Wyciśnij sok z pietruszki oraz z cytryny. Wymieszaj sok a następnie przecedź go przez sitko o drobnych oczkach. Tak przygotowany sok wypij od razu.


Do wyciskania soków z warzyw i owoców używam jednoślimakowej wyciskarki do soków firmy Hurom. Sok wyciśnięty za pomocą wyciskarki jest znacznie bogatszy w składniki odżywcze i witaminy niż sok przygotowany w tradycyjnych sokowirówkach.

Zdrowy zielony sok z natki pietruszki i cytryny

Sok na zdrowie z natki pietruszki i cytrynyNa zdrowie!
 

– Klaudia –