Długie bułki posiada dzisiaj w ofercie większość piekarni i sklepów. Nie każdą jednak z nich nazwać można bagietką. Jeszcze mniej na rynku znajdziemy bułek paryskich, które swoim smakiem i chrupkością mogą konkurować z tradycyjnymi paryżankami.

W poszukiwaniu tego smacznego pieczywa odwiedziłem kilka lokali. Wszystkie zakupione w nich bagietki przetestowałem subiektywnie w naszym teście warszawskich bagietek, do którego przeczytania serdecznie zachęcam wszystkich poszukiwaczy oryginalnego smaku.

Poniżej przedstawiam dwa lokale, które moim zdaniem godne są polecenia. Zakupione w nich bagietki będą smaczne i chrupiące.

 
Cafe Baguette

Jest to niewielka kawiarnia znajdująca się na Krakowskim Przedmieściu 69 w Warszawie. Lokal poza wyśmienitymi bagietkami w swojej ofercie posiada różnego rodzaju chleby i bułeczki a także tarty oraz ciastka.

Cafe Baguette

Wybierając się po pyszną bułkę paryską do Cafe Baguette polecam uzbroić się w cierpliwość. Ostatnio dopiero przy mojej trzeciej wizycie udało mi się trafić w odpowiednim momencie i nie czekać zbyt długo na bagietkę. Poprzednie dwie wizyty zakończyły się fiaskiem z powodu poinformowania mnie o 30 minutowym czasie oczekiwania na upragnioną paryżankę.

 
Café Vincent

Znajduje się w dwóch lokalizacjach w Warszawie na Nowym Świecie 64 oraz w Centrum Handlowym Arkadia. W lokalu można zakupić smaczne paryżanki, bułki wiejskie, bagietki pieczone z mąki ekologicznej oraz na zakwasie. W ofercie kawiarni znajdują się również chleby i bułeczki a także tarty oraz ciastka.

Café Vincent

Niestety kilkukrotnie zdarzyło mi się, że bułki zakupione w Café Vincent miały delikatnie przypalony spód, na górze zaś lekko oprószone były drobinkami z pieca, co wpłynęło na wyczuwalny w nich minimalnie posmak spalenizny. Powyższy stan prawdopodobnie spowodowany mógł być nie do końca wyczyszczonym piecem lub formami piekarniczymi.

Bagietki z Café Vincent dostępne również bywają w sklepie firmy Solera przy ulicy Wilczej 26.

Smaczne bagietki w Warszawie

 
Udanych zakupów oraz smacznego!
 

– Cezary –